Яка порода собак найрозумніша?

Яка порода собак найрозумніша? Цікаві факти

У дослідженні, що тривало шість років, узяли участь понад тисяча собак 13 різних порід, які зарекомендували себе як найрозумніші компаньйони людини.

У новому дослідженні понад тисяча собак 13 різних порід брали участь у низці тестів, покликаних визначити розумові здібності найкращих друзів людини.

Результати дослідження опубліковано в журналі Scientific Reports.

Люди “за замовчуванням” вважають собак розумними тваринами. Однак, щоб перевірити їхні здібності та зробити висновок про інтелект, фінські вчені використовували набір тестів, які успішно зарекомендували себе в дослідженнях на інших видах тварин.

Тести включали завдання, що оцінюють різні види інтелекту, – від здатності сприймати людські жести до просторової уяви. Деякі завдання також зачіпали пам’ять і здатність імітувати задану поведінку. Один тест полягав у тому, що собаці потрібно було звернутися до свого власника по допомогу в розв’язанні важкого завдання.

У дослідженні, що тривало шість років, узяли участь понад тисяча собак 13 різних порід, які зарекомендували себе як найрозумніші компаньйони людини (наприклад, німецькі вівчарки). Дослідники обмежили кількість досліджуваних порід, щоб мати можливість протестувати якомога більше собак однієї породи (не менше 40) для кращої достовірності результатів. Автори намагалися брати приблизно рівну кількість псів і сук віком близько трьох років, щоб виключити вплив статі та віку.

Собаки проходили через набір тестів, заробляючи кількість балів на користь своєї породи. Потім учені підрахували бали й усереднили їх по породі, що дало змогу виявити переможця.

Хоча собаки всіх обраних порід показали хороші результати, найкращими виявилися бельгійські малінуа. Ці собаки, що зовні нагадують німецьку вівчарку, але більш витонченої статури, багато років задіяні в поліцейській службі й чудово себе показують. На другому місці опинилися бордер-коллі, на третьому – ховаварти. А ось німецькі вівчарки до трійки переможців не потрапили.

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x