Як Російські олігархи уникають санкцій Заходу: 10 способів

Як Російські олігархи уникають санкцій Заходу: 10 способів Війна

За рік після початку путінської агресії бізнес-еліта РФ не лише зберегла, а й навіть примножила свої мільярди – незважаючи на численні санкції США та Європи, констатував Forbes. Основні шляхи обходу санкцій систематизує в інтерв’ю “МОІлля Шуманов, директор “Трансперенсі Інтернешнл – Росія“.

🔹Офшорні компанії

“Найпопулярніший спосіб ухилення від санкцій – офшорні компанії, в яких не зрозумілий власник. Костянтин Малофєєв купував частку в американському банку Sunflower через офшорну компанію на Сейшелах”. А за допомогою мережі офшорів на острові Мен змогли вивести сотні мільярдів доларів і приховати західні інвестиції Алішер Усманов, Сергій Чемезов, Андрій Скоч, з’ясував The Wall Street Journal.

🔹Підроблені рахунки
“Для своєї яхти Tango Віктор Вексельберг замовляв в американських компаній обладнання за допомогою підроблених рахунків-фактур. У таких рахунках змінюються дані, наприклад, країна отримання товару. У документах написана одна країна, а фактично товар їде в Росію”, – пояснює Шуманов.

🔹Криптовалюта
“Син губернатора Красноярського краю Артем Усс використовував криптовалюту для купівлі венесуельської нафти PDVSA, яка підпадає під ембарго, і постачав її компанії, пов’язаній із холдингом En+ Group, афілійованим з Олегом Дерипаскою“.

🔹Підставні управителі
Підставні управителі допомагають Геннадію Тимченку та Аркадію Ротенбергу ховати майно від європейської влади, з’ясували “Важливі історії“. Активами Тимченка формально володіє сім’я з Ліхтенштейну. Справами Ротенберга займається Руслан Горюхін – формальний власник компанії “РГ-Девелопмент“.

🔹Переписування на родичів
“Незадовго до санкцій Усманов переписав активи на свою сестру, а Олексій Мордашов передав свою частку в золотодобувній компанії Nordgold дружині”.

🔹Оскарження в суді
У Європейському суді в Люксембурзі перебуває 61 позов від тих, кого занесено до санкційних списків. Серед них Григорій Березкін, Михайло Фрідман, Тимченко та Абрамович.

🔹Зниження частки в компанії
“У США та ЄС діє так зване правило 50+, згідно з яким блокуються тільки ті активи, в яких підсанкційна особа володіє половиною і більше акцій. Абрамович передав активи в траст, записаний на дітей, кожен володіє мінімальною часткою”, – пояснює Шуманов. Тією самою схемою користувалися Дерипаска й Усманов: перший знизив свою частку в En+ Group до 44,95 %, другий – до 48 % у холдингу USM.

🔹Обхід фінансових систем Європи та США
“Американській владі вдалося заарештовувати яхту Tango Вексельберга, тому що він використовував долари для оплати послуг. Якби він використовував юані, американці не змогли б провести розслідування. Тому багато багатіїв починають працювати з іншими фінансовими інструментами”.

🔹Предмети мистецтва
“Напередодні війни російські олігархи придбали величезну кількість предметів мистецтва. Жодного реєстру не існує, ідентифікувати, хто ними володіє, не можна”, – каже Шуманов.

🔹Зміна ПІБ
Ігор Лебедєв, син Володимира Жириновського, повністю змінив ПІБ для того, щоб мати змогу їздити в Європу.

Фото: prompthero.com

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x