Як придбати нерухомість в Іспанії

Як придбати нерухомість в Іспанії Закордонна нерухомість

Покроковий алгоритм процедури купівлі нерухомості в Іспанії виглядає так:

1. Отримайте Ідентифікаційний номер іноземця (NIE)

Для проведення великих угод, зокрема купівлі нерухомості, працевлаштування або відкриття бізнесу, іноземцю необхідний ідентифікаційний номер (numero de identificacion de extranjero, NIE). Його можна отримати заздалегідь, у консульстві Іспанії у своїй країні, або на місці, у відділі з імміграції в поліції.

Оформлення NIE може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Забрати документ може представник іноземця, робити це особисто необов’язково.

2. Відкрийте рахунок у банку

Зручніше відкрити рахунок у місцевому банку і перевести на нього необхідну суму. У подальшому з нього ж можна буде оплачувати комунальні послуги. Можна також перераховувати гроші з-за кордону на рахунок продавця.

3. Забронюйте вподобаний об’єкт

На ринку прийнято передавати для бронювання €3-5 тис. Власник підпише квитанцію про отримання завдатку, надалі цю суму буде зараховано у вартості об’єкта.

4. Перевірте статус об’єкта та можливі обтяження

Після бронювання нерухомості ріелтор замовляє довідку з реєстру про всіх власників і обтяження. Наприклад, типовими обтяженнями є зобов’язання перед банками або муніципалітетом провести ремонт або поліпшення прилеглої інфраструктури.

5. Укладіть попередній договір

Після перевірки об’єкта та ухвалення остаточного рішення щодо угоди сторони (поки що без участі нотаріуса) підписують попередній договір.

У момент підписання покупець повинен передати продавцю 10% від ціни об’єкта або більше (залежно від домовленостей). Зазвичай у договорі прописуються штрафи за його розірвання.

6. Подайте заявку на кредит (якщо буде потрібно)

До підписання договору купівлі-продажу у нотаріуса необхідно заручитися підтримкою банку. Іноземцям без статусу ВНЖ однієї з країн Європи отримати схвалення банку складно.

7. Укладіть нотаріальний договір купівлі-продажу

При підписанні договору у нотаріуса (escritura publica) у кожної сторони може бути свій представник, наприклад ріелтор.

Коли угода відбувається з кредитом, мають бути присутні співробітники банку. Плюс, якщо одна зі сторін – іноземець, який не розмовляє іспанською, необхідна участь присяжного перекладача.
Якщо договір не викликає заперечень, нотаріус робить запит до Реєстру власності та блокує об’єкт – з цього моменту жодні інші операції з ним неможливі.

На цьому етапі покупець оплачує необхідні податки і збори, а продавець – ключі, документи на нерухомість і квитанції про сплату податків.

8. Сплатіть решту суми за угодою

Якщо у вас є чинний ВНЖ і вже відкрито рахунок у місцевому банку, то найпоширеніший спосіб оплатити нерухомість в Іспанії – банківські чеки.

9. Зареєструйте права власності

Нотаріус направляє оригінал договору до реєстру, де його ще раз перевірять і зареєструють права нового власника. Цей процес може займати до трьох місяців. Після реєстрації новий власник отримує на руки виписку з реєстру та зареєстрований оригінал договору купівлі-продажу.

Додаткові витрати покупця нерухомості в Іспанії

До бюджету доведеться включити:

  • Податок на купівлю нерухомості

На вторинному ринку ставка податку (impuesto sobre transmisiones patrimoniales, ITP) залежить від регіону розташування об’єкта: від 6 до 8% від вартості об’єкта, але в деяких регіонах, наприклад, Каталонії та Валенсії, він досягає 10%.

❗️Починая з 2022 року, базою для податку ITP служить найвища з двох величин: ціна в договорі купівлі-продажу або нова кадастрова “довідкова вартість” придбаної нерухомості.

👉 На первинному ринку покупець платить ПДВ (IVA – impuesto sobre valor añadido). Для об’єктів у всіх регіонах Іспанії ставка однакова – 10%.

Якщо ви купуєте земельну ділянку або комерційну нерухомість, ПДВ буде вищим – 21%.

  • Гербовий збір (тільки для новобудов).

Податок на юридичну фіксацію акту (IAJD – impuesto sobre los actos jurídicos documentados) стягується тільки при угодах з новою нерухомістю. Розмір збору варіюється від 0,5 до 1,5% залежно від регіону.

  • Гонорар ріелтора

Стандартні ставки: 3-7% від ціни об’єкта. Комісія агенту виплачується, як правило, продавцем. Однак, деякі стягують і з покупця додатковий відсоток.

☝️ Уточніть розмір і порядок винагороди агента заздалегідь!

  • Гонорар юриста

Деякі юристи беруть погодинну оплату (€50-300 на годину), в інших є фіксовані тарифи – €1500-2000 за угоду, треті візьмуть 1,0-1,5% від вартості об’єкта. Юридичні послуги можуть бути включені в роботу ріелтора.

  • Нотаріальні витрати

Роботу нотаріуса і реєстрацію об’єкта в Реєстрі власності оплачує покупець – в середньому 1-2% від ціни об’єкта.

👌 Калькулятор для розрахунку точної суми.

  • Послуги перекладача

Якщо покупець не розуміє іспанської, на угоді має бути присутній перекладач. Стандартна ставка – €100 на годину + ПДВ. Іноді ця послуга включена в комісійні агентства.

Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x