Як придбати нерухомість у Фінляндії

Як купити нерухомість у Фінляндії Нерухомість

Як придбати нерухомість (квартиру або будинок) у Фінляндії? Враховуючи зростання попиту серед українців на закордонну нерухомість, починаємо цикл публікацій про порядок та нюанси придбання житла у різних країнах світу.

Покрокова схема стандартної угоди з нерухомістю у Фінляндії виглядає так:

1. Ретельно перевірте документи і стан об’єкта нерухомості

Наприклад, якщо збираєтеся придбати квартиру, а отже, стати акціонером ЖАТ (житлового акціонерного товариства), з’ясуйте, які ремонтні або інші роботи планує домова компанія і скільки вони коштуватимуть.
Це важливо врахувати заздалегідь, оскільки ці фінансові витрати перейдуть на нового власника.

Якщо ви придбаєте житло, а потім виявите якусь несправність, яку можна було побачити під час огляду, то отримати компенсацію від продавця не зможете.

2. Відкрийте розрахунковий рахунок

Зручніше відкрити рахунок у місцевому банку і перевести на нього необхідну суму. У подальшому з нього ж можна буде оплачувати комунальні послуги.

3. Зарезервуйте об’єкт, що сподобався

Для цього необхідно оформити попередній договір і внести завдаток у розмірі 3-5% від вартості об’єкта, хоча в кожному окремому випадку сума індивідуальна. Але не менше €2 тис. і не більше 10% від вартості угоди.

Попередній договір підписують продавець і покупець. При цьому обов’язково повинен бути присутнім нотаріус.

4. Укладіть договір купівлі-продажу

Договір купівлі-продажу зазвичай складає банк або ріелтор фінською мовою. Також може бути складена копія російською, але юридичну силу має тільки перший варіант.

Під час підписання договору крім продавця і покупця присутні ріелтор і нотаріус. Останній є гарантом законності угоди з нерухомістю.

5. Сплатіть решту суми угоди

Розрахунки між продавцем і покупцем здійснюються за допомогою банківського переказу.
До моменту підписання договору купівлі-продажу покупець повинен перевести продавцю повну суму угоди за вирахуванням заставного платежу, якщо не передбачено будь-якої розстрочки.

6. Зареєструйте право власності

Одразу після укладення угоди покупець повинен зареєструвати її в Національній земельній службі Фінляндії, якщо йдеться про нерухомість (а до неї не належать квартири).

Заяву про державну реєстрацію нерухомості можна подати особисто в найближчому офісі або ж надіслати документи поштою чи з кур’єром.

Що стосується квартир у ЖАТ – рухомого майна, одразу після купівлі новий власник повинен заявити про вчинення правочину і занести його до реєстру акцій ЖАТ.

Витрати під час купівлі нерухомості у Фінляндії

Покупцям потрібно бути готовими до таких витрат:

Державний податок на перехід прав власності

Ставка залежить від типу об’єкта, а базою для розрахунку є ціна об’єкта, зазначена в нотаріальному акті.

🔸 При купівлі квартири (згідно із законом це передача акцій житлової компанії) ставка податку складе 2%.
🔸 При купівлі інших об’єктів нерухомості, таких як окремий будинок або земля, – 4%.

Гонорар нотаріуса

Нотаріус є гарантом законності угоди, він завіряє договір купівлі-продажу. Тому без його присутності не обійтися. Орієнтовна вартість послуг – €200-500.

Комісія ріелтора

Комісійні агентів з нерухомості становлять від 3% – 4% (плюс 24% ПДВ) для окремо розташованих будинків, або 5% (плюс 24% ПДВ) для квартир.

Зазвичай комісію платить продавець. Але, бувають випадки, коли покупець укладає поручительську угоду з агентством на пошук нерухомості. У цьому випадку покупець оплачує комісію. Агент при цьому не має права отримувати гонорар за послуги від продавця.

✅ Реєстрація нерухомості в офісі Управління геодезії і землеустрою

Обійдеться приблизно в 0,05% від вартості об’єкта. Документи на реєстрацію необхідно подати протягом півроку з дня укладення угоди. В іншому разі доведеться заплатити пені, розмір яких залежить від часу прострочення. Зазвичай реєстрація нерухомості займає два-три місяці.

Зображення: prompthero.com

Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x