Уряд Великобританії ввів заборону на ввезення фунтів у Росію.

Igrovye dengi funty sterlingi raspechatat Війна

Відтепер забороняється ввезення в Росію і використання фунтів стерлінгів (банкнот), а також “надання, постачання або передача таких банкнот особі, пов’язаній з Росією”, – повідомляється на урядовому  сайті gov.uk. Ці норми (2022 No. 792) вступили в силу 15 липня 2022. Крім того, британська влада прийняла поправки, які криміналізують співпрацю з російським бізнесом, участь в російських бізнес-проектах і т. п.

Ввезення Фунтів в Росію

Національна валюта Великобританії залишалася одним із засобів, який міг бути використаний владою і громадянами Росії для обходу введених проти них санкцій і обмежень. Санкції, що передбачають заборону на ввезення і використання на території Російської Федерації євро і доларів, були оголошені керівництвом Євросоюзу і урядом США раніше в березні. Обмеження, введені британською владою, мають на увазі заборону на ввезення / постачання / доставку банкнот

  • в Росію
  • особі, пов’язаній з Росією
  • або для використання в Росії.
  • Однак для особистого користування приватних осіб / їх сімей, які збираються відвідати Росію, можна взяти до £ 10 000. У документах не йдеться про національну приналежність “приватних осіб”, що потенційно може створити проблемні ситуації на прикордонних пунктах.

Заборона на участь у російських бізнес-проектах

Для громадян Великобританії забороняється вкладення коштів:

  • у земельну власність в Росії,
  • у Російський акціонерний капітал
  • у спільні підприємства, безпосередньо або опосередковано пов’язані з особами з Росії,
    у філії або дочірні компанії, в тому числі в представництва в Росії.

Порушення  вищезгаданих обмежень розглядаються як кримінальний злочин.

Звісно, що обмеження, пов’язані з санкціями проти Росії, зокрема заборона на використання владою і громадянами РФ  фунтів стерлінгів, не діють на території Росії. Іноземна валюта як і раніше продається і купується в російських банках. Проте, в  рамках діючих обмежень, встановлених російською владою. В рамках існуючих обмежень банки можуть продавати долари і євро, які надійшли до них після 9 березня. Клієнти банків можуть знімати кошти з валютного рахунку в розмірі до $ 10 тис. або в еквіваленті іншої валюти, у разі якщо кошти були зараховані на валютний рахунок до 9 березня. Кошти, що залишилися можуть бути зняті тільки в рублях.

Чи можна купити в Росії готівкові долари, євро і фунти?

Валюта досі продається в російських банках. Існують обмеження на покупку, курс  дуже різниться між офіційним і ринковим. Купити валюту для поїздки за кордон поки що  у Росії можливо. Однак для постійної економічної діяльності, і для тих, хто збирається відвідувати Великобританію вже існує дефіцит готівки фунтів-стерлінгів.

Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x