Український паспорт можна буде отримати за кордоном

pasport za kordonom Закони

Український Кабмін дозволив видавати паспорти громадянина та закордонний паспорт України у закордонних державах. Відповідну постанову Кабміну № 678 від 10.06.2022 було опубліковано на Урядовому порталі.

Українці зможуть отримувати паспорти за межами держави в рамках експериментальної програми, що буде діяти на протязі двох років. З цією метою в декількох країнах будуть відкриті підрозділи Державної міграційної служби України.

Функції реалізації та координації такого експерименту покладені на Міністерство внутрішніх справ. Дана постанова вступить в силу через 15 днів від дня опублікування.

Згідно постанови, у закордонних країнах, де будуть відкриті вищезгадані підрозділи, громадяни україни будуть мати можливість отримати основний документ на протязі 3-ох місяців від моменту подачі необхідного пакету документів. В той же час, якщо заявитель не забере паспорт за цей час, то документ буде повернуто до територіального підрозділу Державної міграційної служби на зберігання.

Неотримані паспорти будуть зберігатися на протязі двох років. Якщо ж і за цей період його не отримають, то документ буде утилізовано. Але, як зазначено у постанові, в даний дворічний термін не враховується час дії воєнного стану та карантину.

Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x