Токаєв: Казахстан ніколи не визнає ДНР і ЛНР

Токаєв: Казахстан не визнає ДНР і ЛНР Війна

Касим-Жомарт Токаєв, президент Казахстану, який сидів майже поруч з путіним на ПМЕФ, сказав, що Казахстан не визнає незалежність так званих квазі-утворень (квазі – від лат. quasi «немов, майже, псевдо, удаване» ) “л/днр”. Про це повідомило Радіо Свобода.

Зокрема, Президент Казахстану зазначив:

“Батьки-засновники ООН цей момент, мабуть, свого часу не врахували. Підраховано, що якщо право нації на самовизначення буде реалізовано на всій земній кулі, то замість 193 держав на Землі виникне понад 500-600 держав. Це буде хаос. З цієї причини, ми не визнаємо ні Тайвань, ні Косово, ні Південну Осетію, ні Абхазію. Цей принцип буде застосований і щодо квазі-державних територій, якими, на наш погляд, є Луганськ і Донецьк”.

Незадовго до промови Токаєва путін заявив, що “для відділення від України “Л/ДНР” не повинні питати “дозволу” в уряду України”:

“Коли Косово відокремлювалося, Міжнародний суд ООН прийняв рішення, що відповідно до Статуту ООН, коли якась територія відділяється від держави, питати дозволу на цей рахунок у центральної влади не потрібно – це рішення Міжнародного Суду ООН, це прецедент. Тоді республіки Донбасу не повинні питати дозволу у київської влади. Вони оголосили про свою незалежність”.

Яке відношення мають його заяви про “Л/ДНР” до Міжнародного суду ООН, російський диктатор так і не пояснив.

Втім, він мабуть забув, що в самій росії у 1992 році вимагав незалежності Далекий Схід, у 1993 році – Сибір. Також у 92-му зі складу рф намагались також вийти Свердловська та Челябінська області, які б перетворилися на Уральську республіку. За наказом тодішнього президента Єльцина, референдум про статус такої республіки не відбувся. В різний час про визнання суверенітету заявляли Карелія, Татарстан, Дагестан, Ічкерія (нині Чечня).

Більш того, на росії існує кримінальна відповідальність (ст.280.1 ККрф) за публічні заклики до здійснення дій, що спрямовані на порушення територіальної цілісності. За таке передбачається покарання до 5-ти років колонії. А стаття 280.2. ККрф передбачає до 10-ти років ув’язнення за безпосередньо порушення територіальної цілісності росії.

Втім, відверта нахабна брехня та маніпулювання російського режиму вже давно нікого не дивують.

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x