США ввели заборону на імпорт золота з Росії.

Війна

Що це значить і чому це новина тижня?

Захід продовжує шукати санкційні заходи, здатні завдати істотного удару по економіці Росії. Від попередніх пакетів санкцій, що стали безпрецедентними для  міжнародної економіки, бажаного результату поки що  досягти не вдалося. Наразі запроваджена нова санкція-заборона на російське золото.

Росія – третя країна в світі за обсягом видобутку золота після Китаю та Австралії. Частка російського золота у світовому експорті становить близько 10%. Російський бюджет  також залежить і від експорту золота, щоправда, не так, як від експорту газу і нафти.

На думку західних аналітиків, наслідки для економіки в цілому позитивними, звичайно, не будуть, але на населенні безпосередньо заборона не відіб’ється. Світові ціни на золото можуть зрости, але не дуже значно. Проте чергова  заборона має  вдарити по олігархах-бізнесменах, які активно закуповували дорогоцінний метал, щоб уникнути санкцій.

Не будемо забувати, що формально російське золото ще раніше потрапило під санкції: заморожені близько $300 млрд золотовалютних активів Банку Росії.

Оцініть статтю
UANET MEDIA
Додати коментар:

Натискаючи на кнопку "відправити коментар", Я даю згоду на обробку персональних даних і приймаю Політику конфіденційності.