США ввели заборону на імпорт золота з Росії.

RUSSKOE ZOLOTO Війна

Що це значить і чому це новина тижня?

Захід продовжує шукати санкційні заходи, здатні завдати істотного удару по економіці Росії. Від попередніх пакетів санкцій, що стали безпрецедентними для  міжнародної економіки, бажаного результату поки що  досягти не вдалося. Наразі запроваджена нова санкція-заборона на російське золото.

Росія – третя країна в світі за обсягом видобутку золота після Китаю та Австралії. Частка російського золота у світовому експорті становить близько 10%. Російський бюджет  також залежить і від експорту золота, щоправда, не так, як від експорту газу і нафти.

На думку західних аналітиків, наслідки для економіки в цілому позитивними, звичайно, не будуть, але на населенні безпосередньо заборона не відіб’ється. Світові ціни на золото можуть зрости, але не дуже значно. Проте чергова  заборона має  вдарити по олігархах-бізнесменах, які активно закуповували дорогоцінний метал, щоб уникнути санкцій.

Не будемо забувати, що формально російське золото ще раніше потрапило під санкції: заморожені близько $300 млрд золотовалютних активів Банку Росії.

Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x