Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з Джозефом Байденом

SSHA KYTAY Політика

Голова КНР Сі Цзіньпін у четвер увечері провів телефонну розмову з президентом США Джозефом Байденом з ініціативи американської сторони. Лідери двох країн провели відверту розмову і обмінялися думками про китайсько-американські відносини і питання, що становлять взаємний інтерес.

Сі Цзіньпін зазначив, що в сучасному світі розвиваються тенденції турбулентності і змін, а питання дефіциту в галузі розвитку і безпеки стає все більш значним. Зіткнувшись зі світом змін і безладу, міжнародне співтовариство і люди в усьому світі очікують, що Китай і США візьмуть на себе провідну роль у підтримці миру і безпеки на планеті, а також у сприянні глобальному розвитку і процвітанню. У цьому полягає відповідальність Китаю і США як двох великих держав.

Лідер китайської держави заявив, що визначати китайсько-американські відносини з точки зору стратегічного суперництва і розглядати Китай як основного суперника і найбільш серйозну довгострокову загрозу означало б неправильне розуміння двосторонніх відносин і розвитку Китаю, яке ввело б в оману народи двох країн і міжнародне співтовариство. Сторони повинні підтримувати контакти на всіх рівнях і ефективно використовувати існуючі канали зв’язку для розвитку двостороннього співробітництва. Визнаючи численні проблеми, з якими стикається світова економіка, голова Сі Цзіньпін підкреслив необхідність підтримувати контакти з таких важливих питань, як координація макроекономічної політики, підтримка стабільності глобальних виробничих ланцюжків і ланцюжків поставок, а також захист глобальної енергетичної та продовольчої безпеки. Спроби роз’єднати або розірвати ланцюжки поставок всупереч основоположним законам не допоможуть стимулювати економіку США і тільки зроблять світову економіку більш вразливою. Обидві сторони повинні працювати над деескалацією напруженості регіональних “гарячих точок”, допомогти якомога швидше позбавити світ від пандемії коронавірусу нового типу /COVID-19/, знизити ризик стагфляції і рецесії, а також підтримувати міжнародну систему, центром якої є ООН, і міжнародний порядок, заснований на міжнародному праві.

Голова Сі Цзіньпін докладно виклав принципову позицію КНР з тайванського питання. Він підкреслив, що історичні деталі тайванського питання гранично ясні, також як факт і статус-кво, які полягають в тому, що обидві сторони Тайванської протоки належать КНР. Три спільних китайсько-американських Комюніке втілюють політичні зобов’язання, взяті на себе обома сторонами, а принцип одного Китаю є політичною основою відносин КНР і США. Китай рішуче виступає проти сепаратистських кроків у напрямку “незалежності Тайваню” і втручання зовнішніх сил, не залишаючи простору для сил “незалежності Тайваню” в якій би то не було формі. Позиція уряду і народу Китаю з тайванського питання послідовна, і рішучий захист національного суверенітету і територіальної цілісності країни є твердою волею понад 1,4 мільярда китайців. Громадська думка не може ігноруватися. Ті, хто грає з вогнем, загинуть від нього. Сподіваємося, що США будуть тверезо дивитися на це, зазначив лідер китайської держави, додавши, що США слід дотримуватися принципу одного Китаю і виконувати три спільних Комюніке як на словах, так і на ділі.

Дж. Байден заявив, що світ переживає критичний момент. Співпраця США і КНР приносить користь не тільки двом народам, а й народам усіх країн. США сподіваються зберегти відкритою лінію зв’язку з Китаєм, щоб поліпшити взаєморозуміння і уникнути неправильного сприйняття і прорахунків, а також будуть працювати з Китаєм сферах, в яких інтереси двох країн збігаються, і в той же час належним чином регулювати розбіжності. Він знову підтвердив, що політика одного Китаю США не змінилася і не зміниться, і що США не підтримують “незалежність Тайваню”.

Глави двох країн обмінялися думками з різних питань, включаючи українську кризу. Голова Сі Цзіньпін підтвердив принципову позицію Китаю. Глави держав розцінили бесіду як відверту і глибоку. Вони погодилися залишатися на зв’язку і доручили робочим групам обох країн підтримувати контакти і співпрацю.

Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x