Санкційний картковий туризм

credit card НА ОБЛОЖКУ Війна

Цей новий вид туризму з’явився у Росії у відповідь на вихід Visa і Mastercard з російського ринку. Попит на цю послугу зростає: росіяни попри санкції не хочуть відмовлятися від зручностей карткових розрахунків. Які країни популярні для оформлення рахунків і скільки це коштує?

Білорусь

Ажіотаж серед росіян на білоруські карти відзначають в білоруських банках “Пріорбанку» та “Народному банку”. Пластик оформляють протягом одного-п’яти днів Дистанційно або на місці. Вартість-близько трьох тисяч рублів. Поповнити білоруські карти можна за допомогою міжнародного SWIFT-переказу, в офісі банку або через Інтернет-банк, але для цього потрібно завести ще одну карту — «Белкарт-світ».

Тури в Білорусь є найбільш бюджетними для росіян: мінімальна вартість авіаквитків з Москви до Мінська і назад — 8 тисяч рублів, залізничних — 2 тисячі рублів.

Узбекистан

Туроператори пропонують злітати за Visa в Узбекистан на три дні. У поїздку необхідно взяти з собою закордонний паспорт (і копію), оформити в готелі реєстрацію за місцем перебування в Узбекистані (для відкриття рахунку) і написати заяву — при первинній подачі документів. Росіян в банк супроводжує туроператор. Карти оформляють в “Капітал банку», «НБУ», «Асака банку»та “Іпак Йулі банку”. Поповнювати пластик в Росії можна через систему «Золота Корона». Тур в Узбекистан коштує від 23 тисячі рублів з людини. В ціну включені трансфери від аеропорту в готель та з нього, а також в банк, проживання в готелі. Квитки на літак росіяни купують самостійно.

Однак є нюанс: карти Visa і Mastercard банків СНД часто не працюють на оплату товарів і зняття готівки в Росії, їх можна використовувати тільки за межами РФ.

Вірменія

У Вірменії ще в березні росіяни відкрили 27 тисяч нових рахунків. На початку березня банки відкривали рахунки і випускали карти для російських клієнтів за паспортом, довідкою з місця роботи та за підтвердженням доходів. Згодом вимоги стали жорсткіші – росіянам прийдеться довести, що вони приїхали до Вірменії на довгий термін — надати довідку з місця роботи в країні, наявність ІП, договір оренди житла та інші документи. Так, вимоги змінилися в Інекобанку, Адрішбанку і Converse Bank. В Unibank росіянам все ще можна відкрити рахунок лише за закордонним паспортом. В Армсвісбанку теж можна надати тільки закордонний паспорт, але при цьому необхідно відкрити депозит на суму не менше $100 тисяч.

Казахстан

У Казахстані, крім надання паспорта, клієнтам потрібно отримати індивідуальний ідентифікаційний номер (ІІН). У деяких банках просять вказувати номер телефону. Зараз вимоги посилили. Так, в банках Halyk і Forte вимагають трудовий договір з місцевою компанією або підтвердження про навчання. У банку» Алтин ” нерезидентам не можна відкривати рахунки, хоча на початку травня це робили. Зараз відкрити рахунок за паспортом і ІІН росіянин зможе в “Центркредиті” і банку Kaspi.

Правила для нерезидентів посилюють через управління ризиками. Банки вирішили більш ретельно проводити перевірку, щоб уникнути вторинних санкцій.

Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x