росія наривається на конфлікт з НАТО

Росія наривається на конфлікт з НАТО Війна

Назріває дуже серйозний конфлікт між Литвою і росією, який може мати масштабні наслідки.

Литва заявила про припинення залізничного транзиту підсанкційних вантажів в Калінінградську область – регіон рф на березі Балтійського моря, який межує з Польщею і Литвою, не маючи кордону ні з росією, ні з Білоруссю.

Тобто, постачання Калінінградській області по суші повністю залежить від транзиту через Литву.

І тепер по багатьох позиціях він буде заборонений. Калінінградський губернатор заявив, що він торкнеться майже половини вантажів, які доставляються в регіон транзитом.

У тому числі нафти і нафтопродуктів, вугілля, металів і будівельних матеріалів.

У росії вже обурилися цим, обіцяють прийняти “відповідні заходи” і загрожують наслідками і Литві, і ЄС.

Потенційно це може призвести до гострої кризи. У російських військових телеграм-каналах вже очікувано обмусолюється ідея нанесення удару по Литві з метою пробити «сухопутний коридор» від Білорусі до Калінінграду.

А штатний кремлівський батутний пропагандист і по сумісництву голова роскосмосу рогозін прямо натякає Литві, що росія може поставити під сумнів «легітимність» кордонів Литви.

“Невід’ємною частиною пакету спільних рішень ЄС-рф-Литви 2002-2003 років щодо гарантованого забезпечення транзиту російських вантажів і, звичайно, громадян російської федерації в/з Калінінградську область було зустрічне зобов’язання федеральних зборів російської федерації “Про ратифікацію Договору про державний кордон з Литовською Республікою”. Я це прекрасно пам’ятаю, оскільки тоді очолював комітет держдуми з міжнародних справ і був спецпредставником президента росії на цих переговорах.
Якщо Брюссель і Вільнюс ініціативно і віроломно руйнують підписаний ними пакет домовленостей по Калінінградському транзиту, що вступили в силу з 1 липня 2003 року, то в Євросоюзі повинні розуміти наслідок свого суїцидного рішення для легітимності свого ж власного східного кордону», – написав рогозін.

Втім, Литва, на відміну від України, є членом НАТО. І наслідки можливих кроків країни-терориста по ескалації конфлікту з Литвою можуть набути глобального характеру.

Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x