Португальські євреї звинуватили владу в антисемітизмі. Через перевірку паспорта Абрамовича

YUDAYZM 1 Політика

У минулому році Роман Абрамович (№17 у списку Форбс, статок $6,9 млрд) отримав португальський паспорт, автоматично ставши найбагатшою людиною в цій країні. Він скористався португальським законом про повернення. Згідно вимог цього закону  громадянство дають нащадкам сефардських євреїв, вигнаних у Середньовіччі з Португалії. Походження мільярдера для видачі паспорта підтвердила єврейська громада Порту.

Рік по тому, після початку всім відомих подій, у португальської влади виникли питання. Наприклад, як Абрамович може бути сефардом, якщо на прізвище він — типовий ашкеназі? А генеалогічне древо мільярдера так ніхто і не бачив — громада, що перевіряла його коріння, не стала його публікувати.

Навесні поліція навіть ненадовго затримала рабина з Порту, який видав потрібний Абрамовичу документ. Недавно лідер місцевої єврейської громади написав гнівного листа до парламенту Португалії. На його думку, підозри влади на адресу євреїв рівносильні антисемітизму і взагалі можна говорити про найбільший тиск на єврейську громаду в Європі в 21 столітті.

Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x