Криптобіржі зупинили вивід грошей на картки українських банків

Криптобіржі зупинили вивід грошей на картки українських банків Економіка

2 березня криптобіржі в Україні зупинили виведення грошей на картки банків.

В Binance підтвердили, що заведення та виведення гривні через українські банківські картки тимчасово недоступне для всіх криптовалютних бірж в Україні. Під обмеження також потрапили користувачі Kuna та Whitebit.

Ситуація, що виникла, пов’язана з обмеженням Національного банку.

Українські банки перестали здійснювати high-risk транзакції, до яких вони відносять операції, пов’язані з гемблінгом, беттингом та криптовалютами. Це пов’язано з посиленою боротьбою з нелегальним гемблінгом. Для фіатних операцій – це був єдиний метод прямого поповнення-зняття, тому що у зв’язку з відсутністю регулювання банки не відкривають рахунки безпосередньо криптовалютним компаніям і, відповідно, біржі не мають можливості користуватися банківськими еквайрингом на даний момент”, – пояснили в Binance.

Поки ситуація не вирішилася на Binance можна користуватися сервісом P2P – платформа, де обмін криптовалют відбувається безпосередньо між користувачами з 0% комісією.

“На даний момент це єдиний метод введення та виведення гривні на банківські картки з криптовалютних бірж в Україні”, – кажуть в Binance.

В чому суть проблеми?

В кінці січня НБУ повідомив банкам інформацію правоохоронних органів, які розслідують справу з ухиленням від сплати податків ігорним бізнесом, в тому числі і за допомогою криптовалют.

За інформацією нардепа “Слуги народу”, члена Комітету з питань антикорупційної політики Олексія Жмеринецького, який є членом ТСК з розслідування відмивання доходів ігорним бізнесом, сукупний оборот легальної та нелегальної “ігорки” в Україні 12-15 млрд грн на місяць, або до 180 млрд грн – на рік.

З них, за оцінками СБУ, відмивається 54 млрд грн на рік. 25% від цієї суми йде на витрати для організації злочинної схеми – хабарі та заробіток всіх посередників. Ще 5% йде на нелегальну рекламу гральних інструментів.

Таким чином чистий прибуток гральних компаній складає 36 млрд гривень на рік, який вони намагаються вивести за кордон. А державний бюджет щорічно втрачає 10 млрд гривень податків.

Криптовалюти є одним з основних каналів виводу цих грошей на закордонні рахунки. Як пише Forbes, гравець заводить гроші на рахунок оператора (гемблінг або бетинг), який використовує схему міскодингу – платежі маркуються кодом іншої галузі, наприклад оплата за відеоконтент. Далі гривня заводиться на криптобіржі, обмінюється на криптовалюту і виводиться на іноземні рахунки геблінгової компанії.

Щоб прикрити цей канал, 2 березня Нацбанк повідомив банки, фінкомпанії та платіжні системи про зміни нормативної бази у частині роботи з платежами, після яких було зупинено введення та виведення грошей з криптобірж на карткові рахунки банків.

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x