Хорватія планує перейти на євро.

КУНА Економіка

Хорватія планує перейти на євровалюту. Паралельний обіг  євро разом з хорватською куною  має початись у вересні 2022  року і продовжитись  до кінця наступного року. Потім куну буде виведено з обороту.

“Праві” прийняли новину не дуже схвально, стверджуючи, що введення євро негативно позначиться на добробуті населення. Так Іван Пенава-представник опозиційної партії  “Рух за Вітчизну” — зазначив, що введення європейської валюти не принесе ніякої користі економіці Хорватії, а сама ідея в умовах економічної кризи є непродуктивною. Але більшість парламентаріїв 151 (Всього 171) виступило за введення нової євровалюти.

Переваги введення нової валюти для Хорватії

Прихильники реформи запевняють, що нова грошова одиниця допоможе хорватській економіці а саме:

  • зведе до мінімуму валютні ризики;
  • зменшить відсоток ставок за кредитами;
  • збільшить кредитний престиж Хорватії;
  • сприятиме підняттю престижу країни на світовому ринку;
  • зробить Хорватію “привабливою” для інвесторів.

Для хорватів це переломний момент. Паоло Джентілоні (єврокомісар у справах економічного розвитку) повідомив, що Хорватія, подолавши наслідки війни та кризи в економіці, відповідає усім критеріям Євросоюзу і готова «прийняти» євровалюту. Керівництво центрального Європейського банку також відзначило, що це позитивний крок у бік зміцнення як економіки Хорватії, так і всієї єврозони.

Як євро вплинуло на економіку інших країн

Хорватія стане двадцятим членом спільної економічної зони. На даний момент євро перебуває в обороті у 19 країнах: Естонії, Італії, Німеччини, Іспанії, Мальти, Австрії, Фінляндії, Латвії, Словенії, Ірландії, Греції, Бельгії, Португалії, Люксембургу, Литви, Франції, Кіпру, Словаччини, Голландії. Як стверджують світові експерти, євро оздоровило економіку багатьох країн Євросоюзу і сприяло усуненню ризиків валютних обмінів. Євро також підготувало грунт для формування глобального стабільного ринку, сприяло вирівнюванню цін в єврозоні і як наслідок цього – розвиток здорової конкуренції.

Облігації (корпоративні та національні) завдяки новій валюті підвищили свою ліквідність, а ставка за відсотками знизилася. Яким чином Євро вплине на Хорватію і розвиток її економіки, покаже час.

Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x