Казахстан зробив важливу заяву про ядерну зброю

Казахстан зробив важливу заяву про ядерну зброю Війна

Як повідомляє казахський портал liter.kz, міністр закордонних справ країни, Мухтар Тлеуберді напередодні Першої зустрічі держав-учасниць Договору про заборону ядерної зброї (ДЗЯЗ)опубліковав статтю, де закликає ліквідувати всю ядерну зброю на Землі до 2045 року. Нагадаємо, що зустріч відбудеться 21-23 червня 2022 року у Відні.

Тлеуберді чітко та аргументовано доводить необхідність та важливість відмови усих ядерних країн світу від ядерної зброї. Нижче приводимо основні цитати із статті:

Вступ договору в силу в січні 2021 року стало очікуваним сигналом, що демонструє рішучість держав – членів ООН прийняти конкретні заходи по делегітимації ядерної зброї – оголошенню його поза законом.
Це стало особливою подією для нашого народу, який випробував на собі всі згубні наслідки ядерних випробувань.” – відзначив міністр.

Як зазначає генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, сьогодні, коли по всьому світу розосереджено близько 13 400 ядерних боєголовок, можливість застосування ядерної зброї стала реальніше, ніж у найпохмуріші дні холодної війни. Нинішній військовий конфлікт на території України, розмови про повернення ядерних озброєнь і взаємні загрози застосування ядерної зброї змушують нас, як ніколи раніше, задуматися про колективну вразливість людства і про нагальну необхідність заборони і ліквідації цієї смертоносної зброї“, – заявляє Тлеуберді.

Ми закликаємо всі держави, включаючи ядерні держави, розробити поетапний план повної ліквідації ядерної зброї до 2045 року, до столітнього ювілею ООН“, – пропонує Казахстанський міністр.

Незважаючи на оптимістичні заклики казахського політика, з сумом можемо прогнозувати, що поки у світі існують дикі країни-терористи накшталт росії з її кривавим путінським режимом, говорити про скорочення або відмову від ядерної зброї передчасно.

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
UANET MEDIA
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x